ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВУ СТУДЕНАТА И ЗАПОСЛЕНИХ

ЗА СТИПЕНДИРАНУ МОБИЛНОСТ НА УНИВЕРЗИТЕТУ ПОРТО (Португалија)

На конкурс се могу пријавити:

• студенти основних академских студија (размена у трајању од 1 семестра, тј. 5 месеци)
  • наставно особље (staff mobility – teaching)
  • административно особље (staff mobility – training)

Трајање мобилности за запослене: размена у трајању од 5 дана, не рачунајући пут; наставни кадар је у обавези да у току размене одржи најмање 8 сати предавања.

НА КОНКУРС СЕ МОЖЕТЕ ПРИЈАВИТИ ДО 01. ДЕЦЕМБРА 2015.

ПРИЈАВА: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета у Порту, односно потребно је отворити налог на е-порталу: http://mobileplus.up.pt/

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ.
  • Листа докумената за пријаву (и за студенте и за запослене) доступна је ОВДЕ.
  • Академску понуду (за студенте и наставнике) Универзитета у Порту можете погледати ОВДЕ.
  • Академску понуду за административно особље можете погледати ОВДЕ.
  • Упутство за пријаву кандидата можете погледати ОВДЕ.

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу извршиће валидацију пријава (техничка провера пријава – да ли су пријављени кандидати регистровани као студенти, односно да ли су запослени на факултетима Универзитета у Крагујевцу, и провера валидности поднетих докумената). Након валидације пријава, следи процес евалуације који спроводи Универзитет у Порту.

II Универзитет у Порту одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

III Реализација мобилности одабраних кандидата се очекује у летњем семестру ове школске године.