СВЕЧАНА ДОДЕЛА ПОТВРДА СТУДЕНТИМА КОЈИ СУ ОБАВИЛИ СТРУЧНУ ПРАКСУ НА ИНСТИТУТУ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ КРАГУЈЕВАЦ И У КЛИНИЧКОМ ЦЕНТРУ КРАГУЈЕВАЦ

Свечана додела потврда ће се одржати у петак, 19. септембра 2014. године, са почетком у 14 сати, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Крагујевцу.

Универзитет у Крагујевцу потписао је  ове године два нова Споразума о сарадњи са Институтом за јавно здравље Крагујевац и Клиничким центром Крагујевац, у циљу унапређења и даљег развијања програма „Студентска летња стручна пракса“.

Прилику да обаве стручну праксу у трајању од месец дана на Институту за јавно здравље и у Клиничком центру Крагујевац,  током јула и августа 2014. године, добили су студенти Правног, Економског, Природно-математичког факултета (студ. програми екологије, хемије и информатике), Факултета инжењерских наука и студенти Факултета медицинских наука.

Програм Студентске летње стручне праксе на Институту за јавно здравље Крагујевац ове године је успешно обавило укупно 9 студената и то са: Економског факултета, Природно-математичког факултета (студ. програми- екологија и хемија) и Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу (студ. програм- интегрисане академске студије медицине).

Центри Института за јавно здравље у којима су студенти обавили стручну праксу:
  • Центар за хигијену и хуману екологију
  • Центар за контролу и превенцију болести
  • Центар за микробиологију
  • Служба за економско-финансијске послове

Програма Студентске летње стручне праксе у Клиничком центру Крагујевац успешно је завршило 15 студената са Факултета медицинских наука (студ. програм- интегрисане академске студије медицине).

Клинике и центри Клиничког центра у којима су студенти обавили стручну праксу:
  • Клиника за кардиологију
  • Клиника за пулмологију
  • Клиника за неурологију
  • Клиника за општу и грудну хирургију
  • Клиника за ортопедију и трауматологију
  • Центар за неурохирургију
  • Центар за ендокринологију, дијабетес и болести метаболизма
  • Центар за пластичну хирургију
  • Служба за радиолошку дијагностику

Свечаној додели потврда присуствоваће, поред полазника праксе и: ментори праксе, представници Клиничког центра Крагујевац и Института за јавно здравље Крагујевац, декани горе поменутих факултета Универзитета у Крагујевцу, као и представници медија.

У име Ректорског колегијума студентима који су обавили праксу Потврде ће уручити, проф. др Снежана Соковић, проректор за наставу и студентска питања Универзитета у Крагујевцу.