Онлајн Сајам стипендија на Универзитету у Крагујевцу

Драги студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу,

у жељи да вам и ове године представимо најзначајније информације о могућностима за студије и/или усавршавање у иностранству, као и начин пријаве за дате програме, Центар за развој каријере и саветовање студената и ове године за вас организује Сајам стипендија у онлајн формату.

Ове године програми ће бити представљени у виду презентација које ће се одржати путем конференцијских алата – платформи Big Blue Button, Webex и Zoom.
За присуство презентацијама које желите да похађате потребно је да попуните линк за пријаву.

Програми стипендирања Фонда за младе таленте ће бити представљени у видео-формату на фејсбук страници Центра за развој каријере.

У периоду од 17. до 27. октобра 2022. године имаћете прилику да се упознате са следећим програмима:

Назив програма

Датум и време

Предавач

Линк за пријаву

Презентација стипендија за студије у Немачкој

17. октобар

Данијела Естерман Павлица,
DAAD Информативни центар Београд

ЛИНК

Могућности за мобилност студената у оквиру Еразмус+ програма

18. октобар

Ведрана Марковић,
Фондација Темпус

ЛИНК

Презентација стипендија и студија у Француској

19. октобар
12.00 h

Сандра Елезовић, Campus France
Весна Адамовић, Француски институт

Еразмус+ програм и могућности за мобилност студената Универзитета у Крагујевцу

20. октобар

Предраг Вукомановић,
Никола Шипић,

ЦзРК

Програми стипендирања Фонда за младе таленте Републике Србије

21. октобар

Програм ће бити представљен  у видео-формату, на фејсбук страници Центра за развој каријере

Стипендије за студирање у Америци

* презентација на енглеском језику

24. октобар

Elizabeth Chung,
Драган Стојковић,

Међународни академски центар Београд

ЛИНК

Програм стипендија немачке привреде др Зоран Ђинђић – за праксу у немачким компанијама

* презентација на енглеском језику

27. октобар

Фондација Зоран Ђинђић

ЛИНК

У оквиру овогодишњег Сајма стипендија на Универзитету у Крагујевцу имаћете прилику да се информишете о:

Сви пријављени кандидати ће на дан презентације до 10.00 часова добити линк за приступ платформи.

За сва додатна питања стојимо вам на располагању путем имејла razvojkarijere@kg.ac.rs.