Одржана презентација Еразмус Мундус програма и актуелних програма мобилности

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу представио је студентима и запосленима на Универзитету у Крагујевцу актуелне Еразмус Мундус програме и програме мобилности који су им доступни за академску 2015/16. годину.

У сарадњи са студентским парламентима факултета Универзитета у Крагујевцу са територије града Крагујевца, одржане су презентације Еразмус Мундус програма и актуелних програма мобилности по следећем распореду:
  • Дана 23. децембра 2014. године одржана је презентација на Економском факултету. Презентацији су присуствовали студенти Економског факултета, Правног факултета, Филолошко-уметничког факултета и Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу
  • Дана 24. децембра 2014. године одржана је презентација на Природно-математичком факултету. Презентацији су присуствовали студенти Природно-математичког факулетета и Факултета инжењерских наука.

Студентима Универзитета у Крагујевцу представљене су могућности за академску мобилност:

• стипендије намењене студентима из Србије за упис на мастер и докторске студије (Еразмус Мундус акција 1 – заједнички мастер и докторски програми),
  • стипендије у оквиру програма за размену за студенте нa свим нивоима студија (један или два семестра) на високошколским установама у земљама ЕУ (Еразмус Мундус акција 2 – Мреже размене)
  • актуелни програми за мобилност и усавршавање на нивоу мастер и докторских студија – стипендије страних влада и фондација за студије или студијске боравке у иностранству

Сви представљени програми покривени су пуним стипендијама.

За сва додатна питања о овим програмима и начину пријаве, заинтересовани кандидати могу контактирати Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу путем телефона 034 300 425 или мејла razvojkarijere@kg.ac.rs